O mnie

czajkowski-0010

 

Być oryginalnym, stwarzać nową jakość nacechowaną harmonią i pięknem to nadrzędny cel, priorytet łatwo dostrzegalny w projektach Tomasza Czajkowskiego. Znajomość materii i technologii, twórcze wykorzystanie możliwości, które daje tworzywo zawsze jest inspiracją do powstania wnętrza niepowtarzalnego.Ulubione materiały to te najbliższe człowiekowi, naturalne.

Poszanowanie tradycji, silny związek projektu z miejscem jego powstawania i ludźmi, którzy dla spełnienia marzeń i celów zaufali projektantowi, można zobaczyć zarówno w projektach przestrzeni użyteczności publicznej, domów prywatnych czy w tych o charakterze sakralnym.
Tomasz Czajkowski jest architektem poszukującym w swej pracy własnego, niepowtarzalnego stylu. Nie boi się wyzwań, nawet tych bardzo ekstremalnych, dowodem czego jest realizacja własnego apartamentu w tegorocznym
projekcie Lodowego Hotelu w Jukkasjarvi (Szwecja), w którym jak dotąd nie udało się zaistnieć nikomu z naszego kraju.

Każdy kolejny temat to nowe wyzwanie a proces jego powstawania jest kontrolowany przez jego twórcę od początku do samego końca. To dzieło projektanta, z którym inwestor może się utożsamić, powiedzieć: to jest moje miejsce, mój dom.